Kontakt

Kontaktuppgifter

Reception / Växel
0302-373 00 info@oijared.se 

Grupp- och konferensbokning
Karin Birath, Rebecca Uhlén 0302-373 05 bokning@oijared.se 

Konferens-, golf- & eventförsäljning
Mikael Nilsson 0302-373 07 mikael.nilsson@oijared.se

Marknads- och bröllopskoordinator
Katarina Backhans 0302-373 27 katarina.backhans@oijared.se

Golfshop/Pro
0302-373 20 shopen@oijared.se

Receptionschef
Harriet Sundberg 0302-373 04 harriet.sundberg@oijared.se 

Köksmästare
Geoffrey Fletcher 0302-373 00 geoffrey.fletcher@oijared.se 

Restaurangchef
Åsa Johansson 0302- 373 08 asa.johansson@oijared.se

Försäljnings- och marknadschef
Lotta Johansson 0302-373 06 lotta.johansson@oijared.se

Golfansvarig och klubbchef ÖiGK
Lars Brydolf 0302-373 16 lars.brydolf@oijared.se

VD
Sandra Taranger Eberstein 0302-373 10 sandra.eberstein@oijared.se

Öppettider

Reception
Måndag-lördag 07.00 – 22.00, söndag 07.00-17.00
0302-373 00

Öppettider restaurang och klubbhus under jul och nyår
Under jul-, nyår- och trettonhelgen är vår reception öppen 27-30/12 samt 2-4/1 kl. 9.00 – 15.00.
Under denna period erbjuder vår restaurang cafésortiment mellan kl. 11.00 -15.00. Den 7/1 öppnar vi upp vår ordinarie verksamhet i klubbhus och restaurang igen.

Restaurang
Öppen måndag-lördag kl. 07.00-21.00, söndag till 17.00
Frukostbuffé vardagar kl. 07.00-09.00, helg kl. 07.00-09.30
Café kl. 08.00-21.00, söndag till 17.00 
Lunch kl. 11.30-14.00

À la carte kl. 15.00-21.00 måndag-onsdag

0302-373 00


Relaxavdelning med gym, pool och bastu
Öppen enligt receptionens öppettider, inträde betalas i vår reception. Notera att vår relaxavdelning kan vara abonnerad vid vissa tillfällen. Relaxavdelningen som genomgår ett skönhetslyft är stängd under perioden 2/12 – 2/3. 

Golfshop/Pro
Aktuella öppettider

Hitta hit

Öijaredsvägen 59, 448 92 Floda 0302 – 373 00

E20 fr. Gbg mot A-sås/Sthlm. Efter 30 km tag vänster mot Nääs/Öijared. Följ skyltar mot Öijared ca 5 km.

Vi har tre stycken elbilsladdare typ 2 varav två stycken är specifikt för Tesla.

Nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få aktuell information och erbjudanden från oss.

Golfshop

Utöver produkter från golfshopen, erbjuder vi även kurser och lektioner för såväl privatpersoner som företag.

LÄS MER

Arbeta hos oss

Vill du arbeta på Sveriges största golfanläggning med hotell, restaurang och konferens?

LÄS MER