Kontakt

Kontaktuppgifter
Reception / Växel
0302-373 00
info@oijared.se 

Golfshop/Pro
0302-373 20
shopen@oijared.se

Grupp- och konferensbokning
Anna Andersson och Mikaela Sjöling 0302-373 09
bokning@oijared.se

Bokning- och eventkoordinator
Anna Andersson 0302-373 05
bokning@oijared.se
Konferens- och eventsäljare
Kristoffer Östman 0766-069 606
kristoffer.ostman@oijared.se

Partneransvarig
Camilla Larsson 0708-720 980
camilla.larsson@oijared.se

Marknadsansvarig
Lotta Johansson 0739-88 23 51
lotta.johansson@oijared.se

Driftschef
Joakim Andréasson 0302-373 04
joakim.andreasson@oijared.se

Food and Beveragemanager
Dirk Vangelabbeek 0763-41 52 02
dirk.vangelabbeek@oijared.se

Kökschef
Niklas Andreasson 0731-58 77 29
niklas.andreassen@oijared.se

Golfansvarig och klubbchef ÖiGK
Lars Brydolf 0302-373 16
lars.brydolf@oijared.se

VD
Sandra Taranger Eberstein0302-373 10
sandra.eberstein@oijared.se

Öppettider

Reception
Öppet alla dagar från kl. 07.00-21.00
0302-373 00

Restaurang

Lunch
Öppet för lunch alla dagar kl. 11.30-15.00

Bistro och À la carte
Serveras alla dagar
Kökets rekommendationer av varmrätter från kl. 16.00
Bistro från kl. 17.30
À la carte från kl. 17.30
Förbokning av bord 0302-373 00

Kafé
Vi har öppet vårt kafé alla dagar från kl. 09.00

Öijared Bad och bastu
Öppet enligt receptionens öppettider med undantag för måndagar då det öppnas kl. 13.00
Badet stänger 30 minuter före receptionen stänger

Golfshop/Pro
Aktuella öppettider

Hitta hit

Öijaredsvägen 59, 448 92 Floda
0302 – 373 00

E20 fr. Gbg mot A-sås/Sthlm. Efter 30 km tag vänster mot Nääs/Öijared. Följ skyltar mot Öijared ca 5 km.

Vi har 39 elbilsladdare typ 2 varav två stycken är specifikt avsedda för Tesla.

36 av dessa är laddningsbara via ChargeNode. Ladda ned ChargeNodes app för att registrera dig, bilen samt betalsätt.

Nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få aktuell information och erbjudanden från oss.

Golf Academy

Utöver produkter från golfshopen, erbjuder vi även kurser och lektioner för såväl privatpersoner som företag.

LÄS MER

Arbeta hos oss

Vill du arbeta på Sveriges största golfanläggning med hotell, restaurang och konferens?

LÄS MER